معرفی برنامه تحصیلی

ضرورت آموزش مجازی

محدودیت های آموزش حضوری و الزامات آن از یک سو و نیاز علاقه مندان به فراگیری علوم و فنون از سوی دیگر و پیشرفت های سریع در عرصه فناوری اطلاعات، موجب پدیدار شدن چشم اندازهای نو در آموزش اثربخش و خلاقانه و تحقق آرمان فرصت های برابر آموزشی گردید. یکی از این عرصه های نو پدید، آموزش از راه دور در بستر اینترنت (E- Learning) است. در این شیوه آموزشی، تمام مراحل پذیرش و سنجش داوطلبان تحصیل،انتخاب واحد درسی، ارائه دروس، پرسش و پاسخ بین استاد و شاگرد، امتحانات و ارزشیابی تحصیلی، ارائه خدمات آموزشی - پژوهشی، به صورت الکترونیکی انجام می شود و دانش پژوهان بدون محدودیت زمانی و مکانی، به محتوای ارائه شده دسترسی پیدا می کنند. اساتید و مدیران نیز با بهره گیری از امکانات تعاملی که در اختیار دارند، به خوبی می توانند میزان پیشرفت دانش پژوهان را رصد و ارزیابی نموده و برای آنان به صورت گروهی و یا فردی برنامه ریزی درسی کنند.

برنامه های تحصیلی

در این دانشگاه متناسب با نیاز مخاطبان عزیز برنامه های تحصیلی متنوعی طراحی شده است که برای شما معرفی می کنیم:

الف.  رشته های تحصیلی دانشگاهی:

این برنامه در رشته های مختلف علوم اسلامی و انسانی (قرآن و حدیث،فقه و حقوق،کلام اسلامی، فلسفه و عرفان، مطالعات اسلامی،شیعه شناسی، ادبیات فارسی، اخلاق و تربیت اسلامی و...) طراحی شده و به زبان های  مختلف اجرا می شود.

 

مقطع

معرفی

مقطع کارشناسی

این دوره تحصیلی حداقل در هشت نیمسال اجرا می شود و در پایان دوره به دانش آموختگان مدرک رسمی کارشناسی وزارت علوم جمهوری اسلامی ایران اعطا می گردد.

مقطع کارشناسی ارشد

این دوره تحصیلی حداقل در چهار نیمسال اجرا می شود و در پایان دوره به دانش آموختگان مدرک رسمی کارشناسی ارشد، از وزارت علوم جمهوری اسلامی ایران اعطا می گردد.

مقطع دکتری

برای اجرای دوره دکتری مجازی هنوز در جمهوری اسلامی ایران، مجوزی صادر نشده است. که به محض دریافت مجوز از سوی وزارت علوم، تحقیقات وفناوری در این دانشگاه نیز اجرا خواهد شد.

 

ب. دوره های کوتاه مدت و پودمانی

این نوع برنامه آموزشی، شامل دوره‌های متنوع و کاربردی متناسب با نیازها، علاقمندی‌ها و سطوح مختلف مخاطبان در نقاط گونان جهان، طراحی و تولید می‌گردد.

امیتاز این دوره‌ها، تنوع موضوعی، کاربردی بودن و کوتاهی طول مدت آموزشی آن‌هاست.

در پایان هر دوره - و با طی شدن روند تعریف‌شده - گواهی‌نامه رسمی پایان دوره از سوی دانشگاه اعطا خواهد شد.

 

ج.  دروس حوزه علمیه قم و نجف اشرف

یکی از درخواست های اصلی مخاطبان المصطفی(ص)، فراهم شدن امکان فراگیری دروس حوزه های علمیه معتبر شیعی است. دانشگاه مجازی با تاسیس این بخش می کوشد دروس اساتید برجسته  حوزه علمیه قم و نجف اشرف را در اختیار علاقمندان قرار دهد.

 

د. برنامه آموزشی حوزوی در سطوح چهارگانه

یکی از برنامه های اصلی این دانشگاه، راه اندازی رسمی دوره های تحصیلی در قالب سطوح چهارگانه حوزوی شامل سطح یک، سطح دو، سطح سه و سطح چهار است که در صورت تامین بودجه و اعتبار، ان شالله تعالی در دو سال آینده عملیاتی خواهد شد.این دوره به طلاب المصطفی (ص) اختصاص دارد.

ه. دوره آموزش زبان فارسی

یکی از برنامه های بسیار جذاب و کاربردی دانشگاه، آموزش زبان فارسی به علاقمندان این زبان کهن و غنی است.

دانش­پژوهان پس از گذراندن موفق این دوره، به مهارت های چهارگانه؛ «خواندن، گفتن، شنیدن و نوشتن» مسلط می شوند و با مطالعه متون فاخر فارسی می توانند به منابع علمی و ادبی تمدن بزرگ فارسی و اسلامی دسترسی پیدا کنند و با مسافرت به کشورهای فارسی زبان؛ از جمله ایران، افغانستان و تاجیکستان با حدود 150 میلیون فارسی زبان به راحتی ارتباط برقرار نمایند.

 

 

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

+98 25 32114115

شبکه ها دسترسی

عضویت در خبرنامه