بازدید وزیر تحصیلات عالی افغانستان از دانشگاه مجازی المصطفی(ص)

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه مجازی المصطفی، جناب آقای دکتر نجیب الله خواجه عمری «وزیر تحصیلات عالی افغانستان» به همراه سفیر افغانستان در ایران و هیئت همراه روز یکشنبه 11 شهریور از دانشگاه مجازی المصطفی بازدید کردند و در جلسه‌ای با حضور جمعی از مسئولین دانشگاه با فعالیت های این مرکز علمی آموزشی مجازی آشنا شدند.

در این جلسه، حجت الاسلام دکتر حسینی «رئیس دانشگاه مجازی المصطفی» ضمن خوش آمدگویی به وزیر و هیئت همراه، به ارائه توضیحاتی در خصوص شیوه های آموزشی در دانشگاه مجازی المصطفی پرداخت و بر اهمیت اعتبار بخشی به آموزش های الکترونیکی و مجازی تاکید نمود و خواستار توجه ویژه به این امر در وزات تحصیلات عالی افغانستان شد.

آقای دکتر خواجه عمری نیز پس ابراز خرسندی بابت حضور خود در دانشگاه مجازی المصطفی، خاطر نشان کرد: در حال حاضر، در حال بررسی و راه اندازی  مقدمات تاسیس آموزش‌های مجازی در افغانستان هستیم. ایشان ضمن اشاره به برنامه های وزارت تحصیلات عالی برای اعتبار سنجی مدارک آموزش مجازی، ادامه داد: در این راستا تمهیداتی را اندیشیده ایم و به همین جهت در مقطع کنونی، مدارک دانشگاه هایی که در سازمان های بین المللی از جمله یونسکو، معتبر شناخته شده اند، در کشور افغانستان دارای اعتبار می باشد.

وزیر تحصیلات عالی افغانستان، کمبود اساتید در برخی ایالت های افغانستان را از جمله مشکلات کشورش اعلام کرد و افزود: برای ارتقای سطح اساتید خودمان، اقداماتی را انجام داده ایم و با برخی از دانشگاه های دنیا نیز تفاهم نامه منعقد کرده ایم. همچنین در صورتی که شرایط فراهم باشد، ما تمایل داریم که امکان بهره مندی اساتیدمان از پورتال ها و ظرفیت های آموزش مجازی المصطفی نیز فراهم گردد و بتوانیم در جهت راه اندازی آموزش های مجازی در کشور افغانستان، گام های موثری را برداریم.

در این بازدید، ایشان از استودیوی دانشگاه مجازی دیدن کردند و همچنین با یک کلاس آموزش زبان فارسی به صورت زنده آشنا شدند.

 

ارتباط با ما

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

+98 25 32114115

شبکه ها دسترسی

عضویت در خبرنامه