گزارش نشست آنلاین بزرگداشت شهدای دشت پرچی (دانش آموزان دختر افغانستان)

نشست بزرگداشت شهدای دانش آموزش دختر افغانستانی در دانشگاه مجازی المصطفی (ص) به صورت مجازی برگزار شد.

به گزارش واحد خبر دانشگاه مجازی المصطفی (ص)، نشست بزرگداشت شهدای دانش‌آموز سیدالشهدا دشت پرچی کابل از سوی گروه فقه و معارف اسلامی دانشگاه مجازی المصطفی روز سه شنبه 21 اردیبهشت ماه 1400 برگزار شد.

در این نشست حجت الاسلام و المسلمین صادق اخوان عضو هیئت‌علمی جامعة المصطفی العالمیه، گفت: راه مبارزه با پدیده‌هایی که فاجعه و جنایتی مانند دشت پرچی کابل را ایجاد کرده، از بین بردن ریشه تعصب‌ها، تندروی‌ها و جهالت ها در جهان است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین صادق روشندل اخوان، عضو هیئت‌علمی جامعة المصطفی العالمیه، ضمن محکوم کردن این جنایت و تسلیت به مردم افغانستان گفت: فاجعه بزرگ دشت پرچی یکی از نمونه‌های بارز وحشی گیری و بی‌رحمی در تاریخ بشریت توسط حزب شیطان و تمام کسانی که با او پیوند دارد، می‌باشد.

حجت الاسلام و المسلمین اخوان در این نشست به بررسی ریشه های تفکرات تکفیری و انحرافات عقاید گروه های تروریستی اشاره داشته و افزود: ریشه افراط گرایی دینی در دیدگاه های محمد بن عبد الوهاب  در 200 سال پیش ظاهر گشت و این افراط گرایی و تعصب دینی بی جا، منجر به تولید  دیدگاه فکری شد که هرکس هم نظر و هم رای  محمد بن عبد الوهاب نباشد کافر است. و ای کاش این تکفیر فقط در حد رویکرد فقهی متوقف می شد، اما متأسفانه منجر به تکفیر عقیدتی و مباح شمردن جان و ناموس و مال مسلمانان گشت.

در ادامه این نشست حجت‌الاسلام عرفانی از طلاب افغانستانی المصطفی ضمن محکوم کردن این جنایت گفت: من به‌عنوان یک فرد افغانستانی از طرف دانشجویان و دانش آموزان کشورم می‌خواهم با عاملان جنایت و کشتار دختران دانش آموزان دشت پرچی کابل، نهادها و سازمان‌های حقوق بشر برخورد کنند.

علاقه مندان می توانند جهت استفاده از این نشست به لینک آرشیو https://live.mou.ir/piueuz4kksq8/  مراجعه کنند.

 

 

 

ارتباط با ما

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

+98 25 32114115

شبکه ها دسترسی

عضویت در خبرنامه