بازدید رئیس کنسول خوجه های هندی در کشور ماداگاسکار از دانشگاه مجازی المصطفی (ص)

تاریخ ایجاد در 22 آبان 1400

 به گزارش واحد خبر دانشگاه، روز چهارشنبه، 19 آبان ماه 1400، جناب آقای شیخ حنیف، رئیس کنسول خوجه‌های هندی در کشور ماداگاسکار از دانشگاه مجازی المصطفی دیدن کردند و  با فعالیت بخش‌های مختلف این دانشگاه آشنا شدند.

در این جلسه که با حضور رئیس و برخی مسئولین دانشگاه برگزار گردید، مدل های آموزشی دانشگاه تشریح شد و ظرفیت های همکاری دوسویه مورد بحث و بررسی قرار گرفت. جناب آقای شیخ حنیف، ضمن ابراز خرسندی برای حضور در دانشگاه مجازی، مشکل اصلی خوجه های مقیم آفریقا را با توجه به معضل شیوع ویروس همه گیر کرونا و در نتیجه حضور طولانی مدت مردان در خانه، روابط زوجین و تربیت فرزند عنوان نمود و از دانشگاه مجازی المصطفی خواست تا برای رفع این مشکل اقدام به برگزاری دوره های پودمانی مشاوره خانواده نماید.

از موارد دیگری که در این جلسه بیان شد، بهره مندی از کلاس های آموزش زبان فارسی ویژه خوجه های مقیم آفریقا بود. بدین ترتیب خوجه ها می توانند با یادگیری زبان فارسی، به منابع کثیر موجود به زبان فارسی دسترسی پیدا کرده و حتی در دوره های کوتاه مدت مشاوره و روان شناسی اسلامی به راحتی شرکت نمایند.

رئیس دانشگاه، حجت الاسلام و المسلمین دکتر ارجمندفر نیز حضور جناب آقای شیخ حنیف را در دانشگاه مجازی المصطفی مغتنم شمرد و از ایشان دعوت کرد تا ارتباط بین دانشگاه مجازی المصطفی و مراکز اسلامی و فرهنگی در آفریقا را تقویت و مقدمات انجام فعالیت ها و همکاری های مشترک را فراهم نماید تا بدین وسیله بتوان نشر معارف اهل بیت عصمت و طهارت را چندبرابر افزایش داد.

در انتهای این جلسه، بسته ای به عنوان یادبود به رئیس کنسول خوجه های هندی در کشور ماداگاسکار هدیه داده شد و از حضور ایشان در دانشگاه مجازی المصطفی تقدیر و تشکر به عمل آمد.

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

+98 25 32114115

شبکه ها دسترسی

عضویت در خبرنامه