چطور شروع کنم?

چرا آموزش مجازی؟

در دنیای امروز که در هر دقیقه با پیشرفت های سریع و حیرت‌انگیز در تکنولوژی آموزشی و فناوری اطلاعات روبرو هستیم، کمتر کسی در ضرورت توجه ویژه به آموزش مجازی و الکترونیک تردید دارد. از جمله نتایج مهم در آموزش های نوین را می توان ایجاد اثربخشی بالاتر، خلاقیت بیشتر و تحقق سریع تر فرصت های آموزشی برابر برای همه در هر زمان و هر مکان برشمرد.

در نظام آموزش مجازی و الکترونیکی، شما می توانید تمام مراحل ثبت نام، پذیرش و سنجش، انتخاب واحد درسی، شرکت در کلاس درس، پرسش و پاسخ بین استاد و شاگرد، امتحانات و ارزشیابی تحصیلی، و کلیه خدمات آموزشی – پژوهشی را به صورت الکترونیکی و بدون نیاز به سفر یا هجرت انجام دهید. در این نوع آموزش، شما هیچ گونه محدودیت زمانی و مکانی برای دسترسی به محتوای آموزشی ندارید. اساتید و مدیران نیز تلاش می کنند تا با بهره گیری از امکانات تعاملی که در اختیار دارند، میزان پیشرفت تحصیلی شما را رصد و ارزیابی نموده و برای موفقیت تحصیلی شما به صورت گروهی و یا فردی برنامه ریزی درسی کنند.

 

 

از کجا شروع کنم؟

در این دانشگاه تلاش کرده ایم تا با شناخت صحیح از نیازهای تحصیلی شما، برنامه های متناسب و متنوعی را ارائه نماییم. اگر تمایل دارید با نوع برنامه آموزشی متناسب با نیاز و علاقه خود آشنا شوید، لطفا ادامه مباحث را مطالعه کنید.

به صورت کلی 4 نوع برنامه آموزشی در دانشگاه مجازی المصطفی ارائه می شود:

الف.  رشته های تحصیلی دانشگاهی:

این نوع برنامه، ویژه متقاضیانی است که تصمیم دارند در یک بازه زمانی 2 الی 5 ساله در یک رشته تخصصی زیر نظر اساتید مجرب تحصیل کرده و مدرک دانشگاهی دریافت نمایند. رشته هایی در این نوع برنامه آموزشی ارائه می شود در حوزه علوم اسلامی و انسانی (از جمله قرآن و حدیث، فقه و حقوق، کلام اسلامی، فلسفه و عرفان، مطالعات اسلامی، شیعه شناسی، زبان و ادبیات فارسی، اخلاق و تربیت اسلامی و...) می باشد.

در حال حاضر، این برنامه آموزشی در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به زبان مختلف ارائه می شود.

 

 

مقاطع تحصیلی:

مقطع کارشناسی

این دوره تحصیلی حداقل در هشت نیمسال اجرا می شود و در پایان دوره، به دانش آموختگان مدرک رسمی لیسانس مورد تایید وزارت علوم جمهوری اسلامی ایران اعطا می گردد.

مشاهده همه رشته های مقطع کارشناسی

مقطع کارشناسی ارشد

این دوره تحصیلی حداقل در چهار نیمسال اجرا می شود و در پایان دوره، به دانش آموختگان مدرک رسمی فوق لیسانس مورد تایید وزارت علوم جمهوری اسلامی ایران اعطا می گردد.

مشاهده همه رشته های مقطع کارشناسی ارشد

مقطع دکتری

تاکنون هیچ مجوزی از جانب وزارت علوم جمهوری اسلامی ایران برای اجرای دوره دکتری به صورت مجازی و الکترونیک ، صادر نشده است. با توجه به ظرفیت بالقوه ای که در مباحث علمی و محتوایی در دانشگاه مجازی المصطفی وجود دارد، به محض دریافت مجوز از سوی وزارت علوم، تحقیقات وفناوری، این مقطع نیز راه اندازی خواهد شد.

 

 

 ب. آموزشهای آزاد و پودمانی

اگر تمایل دارید در علوم اسلامی و انسانی تحصیل کنید ولی زمان کافی برای این کار را ندارید و یا علاقمند هستید با یک موضوع خاصی در یک بازه زمانی کوتاه آشنا شوید، ما به شما دوره های کوتاه مدت را پیشنهاد می کنیم. این نوع برنامه آموزشی، شامل دوره‌های متنوع و کاربردی متناسب با نیازها، علاقمندی‌ها و سطوح مختلف مخاطبان در نقاط گونان جهان، طراحی و تولید می‌گردد.

از مزایای این دوره ها می توان به تنوع موضوعی، کاربردی بودن وکوتاهی طول مدت آموزشی اشاره کرد. در ضمن این دوره ها نسبت به رشته های دانشگاهی، از تنوع زبانی بیشتری برخوردار هستند.

در صورتی که در دوره های پودمانی کوتاه مدت شرکت کنید، درصورت تمایل به تحصیل در رشته های دانشگاهی در آینده، می توانید دروسی که در این دوره ها گذرانده اید را با واحد های مشابه در رشته تحصیلی مورد علاقه خود تطبیق بزنید.

نکته: در پایان هر دوره - و با طی شدن روند تعریف‌شده - گواهی‌نامه رسمی پایان دوره از سوی دانشگاه اعطا خواهد شد.

 

ج. دوره‌های آموزش زبان

آیا شما علاقمند به تحصیل در یک رشته دانشگاه و یا شرکت در یک دوره کوتاه مدت با یک موضوع خاص هستید ولی با زبان دوره آشنا نیستید؟ آیا تمایل دارید به یک زبان دیگر، غیر از زبان مادری خود مسلط شوید ولی امکانات و شرایط کافی برای این کار را ندارید؟

دانشگاه مجازی المصطفی(ص) این امکان را در دسترس شما قرار داده است. یکی از برنامه های بسیار جذاب و کاربردی دانشگاه، آموزش زبان فارسی، عربی و انگلیسی به صورت مجازی می باشد. پس از گذراندن موفق این دوره‌ها، شما به مهارت های چهارگانه؛ «خواندن، نوشتن، صحبت کردن و شنیدن» مسلط می شوید و به راحتی می توانید در دوره های مورد علاقه خود شرکت نموده و یا از خواندن کتب و منابع دست اول در علوم اسلامی انسانی لذت ببرید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دوره های آموزش زبان، لطفا اینجا کلیک کنید.

 

د.  دروس حوزه‌های علمیه قم و نجف اشرف

یکی از درخواست های اصلی مخاطبان المصطفی(ص)، فراهم شدن امکان فراگیری دروس حوزه های علمیه معتبر شیعی است. دانشگاه مجازی با تاسیس این بخش می کوشد دروس اساتید برجسته حوزه علمیه قم و نجف اشرف را در اختیار علاقمندان قرار دهد.

این دوره ها ویژه طلاب علوم دینی و صرفا جهت کسب دانش در علوم اسلامی به صورت تخصصی می باشند و دانشگاه هیچ گونه مدرکی در این خصوص به متقاضیان ارائه نمی کند.

از مزایای این دوره‌ها می توان به بهره مندی از درس آیات عظام و مراجع تقلید شیعه و آگاهی از آخرین یافته‌ها و مباحث علمی در حوزه‌های علمیه اشاره نمود.

مشاهده لیست همه دروس