رونمایی از تازه های نشر و آثار جدید دانشگاه مجازی المصطفی(ص) با حضور ریاست مکرم المصطفی

در روز چهارشنبه 26 آبان با حضور ریاست مکرم و هیئت رئیسه المصطفی در دانشگاه مجازی، از آثار جدید دانشگاه مجازی المصطفی، رونمایی شد.

 

به گزارش واحد خبر، در جلسه ای که در روز چهارشنبه 26 آبان با حضور ریاست مکرم و هیئت رئیسه المصطفی در دانشگاه مجازی برگزار گردید، از آثاری که به تازگی با همت دانشگاه مجازی المصطفی به چاپ رسیده یا تجدید چاپ شده اند و همچنین دوره های جدید پودمانی و کوتاه مدت، رونمایی شد.

در این جلسه، حجت الاسلام و المسلمین دکتر عباسی پس از رونمایی از این آثار، حرکت دانشگاه مجازی را رو به جلو ارزیابی نمودند و از زحمات کادر علمی و اجرایی دانشگاه تشکر و قدردانی کردند. ایشان ضمن تاکید بر اهمیت آموزش مجازی، افزودند: با توجه به جایگاه مهمی که امروز آموزش مجازی در سطح جهانی پیدا کرده و نظر به سهولتی که این نوع آموزش برای جامعه المصطفی دارد و همچنین مشکلات و موانعی که احتمال دارد برای آموزش های حضوری پیش آید، آموزش مجازی یکی از محورهای توسعه آینده المصطفی است و باید در توسعه آن کوشا بود و البته دانشگاه مجازی صف محوری در این نوع آموزش می باشد.

آثاری که در این جلسه از آنها رونمایی شد شامل 18 کتاب چاپ اولی و 7 کتاب چاپ دومی در موضوعاتی چون امامت و خاتمیت، گلستان سعدی با رویکرد تکلیف محور، تاریخ اهل بیت، تمرین و تکلیف در آموزش زبان فارسی، تاریخ و منابع علم حدیث، آشنایی با دانش فقه، قرآن و مستشرقان، تاریخ تمدن اسلامی، شیعه شناسی، درآمدی بر فلسفه اخلاق، ادیان تطبیقی، منطق تفسیر قرآن کریم، منطق ترجمه قرآن کریم، مفردات قرآن، علم منطق، اخلاق اسلامی، علم صرف، بررسی و نقد عرفان های نوظهور، آسیب شناسی عرفان و تصوف، رویکرد تحلیلی بر عرفان نظری، شناخت نامه صحیفه سجادیه می باشند که با همت مرکز نشر و چاپ المصطفی منتشر شده اند. این آثار به زبان های مختلف از جمله فارسی، عربی، اسپانیولی، فرانسوی، اردو و آذری به رشته تحریر درآمده اند و هم اکنون برای استفاده عموم در اختیار علاقمندان قرار گرفته است.

در این جلسه همچنین از تولیدات جدید پودمانی و کوتاه مدت دانشگاه رونمایی شد. این دوره ها شامل دروس مشترک سطح چهار جامعه المصطفی با همکاری مجتمع فقه، درآمدی بر مبانی بنیادین اسلام به زبان عربی با همکاری نمایندگی شمال آفریقا المصطفی، تک درس های اسلام و مقتضیات زمان، کلام اسلامی معاصر، تزکیه نفس به زبان انگلیسی با همکاری موسسه السلامی استرالیا، و دوره سبک زندگی اسلامی با تدریس دکتر توفیق اسداف می باشند. مدیریت دوره های کوتاه مدت و پودمانی دانشگاه مجازی همچنان در نظر دارد دوره هایی را تحت عناوین روانشناسی اسلامی، اقتصاد اسلامی، تاریخ و تمدن رسانه تربیت مدرس آموزش فارسی در ماه های آتی تولید و راه اندازی نماید.

ارتباط با ما

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
+98 25 32114115

شبکه ها دسترسی

عضویت در خبرنامه دانشگاه