معرفی دوره‌های آزاد و پودمانی

 

دوره‌های آزاد و پودمانی

دوره‌های آزاد مجموع دوره‌های پودمانی و تک درس در موضوعات مختلف آموزشی بوده که می تواند به صورت مستقل و یا در بخشی از دوره‌ها و رشته‌های بلندمدت تعریف شود.

 در این دوره ها دروس و موضوعاتی به هم مرتبط، بصورت مستقل از رشته ارائه می‌گردد. نحوه آموزش در این دوره‌ها بصورت «خودخوان» و «استادمحور» بوده و فراگیر با بهره‌گیری از محتوای الکترونیکی دوره‌ها و مشاوره با متخصصان هر موضوع دوره خود را سپری خواهد کرد.

 

ویژگی‌های دوره‌های آزاد:

   • خودخوان بودن و ارزشیابی پایان دوره بصورت آنلاین و غیرحضوری؛
   • متمرکز بودن فراگیر بر روی موضوع مورد علاقه خود و امکان مدیریت هزینه‌های تحصیلی؛
   • توجه به ویژگی‌های فردی و محدودیت‌های زمانی فراگیر در گذراندن دوره آموزشی؛
   • امکان تعریف و ایجاد دوره های تقاضامحور در موضوعات متنوع آموزشی بر اساس نیازسنجی مخاطبان؛
   • امکان تحصیل همزمان در چند دوره آزاد و یک رشته بلند مدت؛
   • معتبر بودن گواهی نامه های صادر شده در دوره های آزاد دانشگاه در همه مجموعه های داخل و خارج از کشور جامعه المصطفی العالمیه؛
   • امکان معادل سازی دوره و دروس دوره‌های آزاد در رشته‌های بلندمدت دانشگاه.

  

نحوه برگزاری:

دوره‌های آزاد به شیوه «خودخوان» ارائه می‌گردد.

دوره‌های خودخوان بدون ارتباط مستقیم فراگیر با استاد و سایر فراگیران بر اساس محتوای الکترونیکی تهیه شده خواهد بود و متقاضیان این دوره‌ها می‌توانند بدون محدودیت زمانی این دوره‌ها را بنابر شرایط شغلی و زندگی خود سپری کنند.

همچنین فراگیران می‌توانند بنابه صلاحدید و نیاز خود جهت دریافت مشاوره از اساتید دانشگاه در آن حوزه خاص، با پرداخت شهریه مورد نظر دسترسی کامل به لینک تالار گفتگو و کلاس‌های رفع اشکال را داشته باشد.

فرآیند آموزشی:

تمامی دروس ارائه شده در دوره‌های آزاد شامل محتوای الکترونیکی است که متناسب با سرفصل دوره توسط اساتید مجرب و متخصص آماده شده است. محتوای الکترونیکی دوره‌ها منبع مورد استفاده در آزمون‌های دوره خواهد بود. در این دوره ها بنابر تمایل فراگیر و یا نوع آموزش دوره، تالارهای گفتگو و کلاس‌های رفع اشکال جهت رفع نواقص و ابهامات فراگیران و همچنین تعامل بیشتر با استاد دوره در دسترس خواهند بود.

نحوه ارزشیابی:

دوره‌هایی که در سایت بصورت رایگان ارائه می‌گردد، فراگیر با ثبت‌نام در آن به محتوای کامل دوره دسترسی خواهد داشت اما در این دوره‌ها فرآیند ارزشیابی وجود نداشته و گواهی پایان دوره نیز به این دوره‌ها تعلق نخواهد داشت.

اما در سایر دوره‌های آزاد و پودمانی، درصورتیکه فراگیر تمایل به اخذ گواهی پایان دوره ثبت‌نامی خود را داشته باشد می‌تواند در فرایند ارزشیابی آنلاین دوره شرکت نماید. این فرایند با توجه به نوع دوره و شیوه آموزش، شامل 3 تا 12 آزمون مرحله‌ای خواهد بود که بر اساس بارم‌بندی نمره‌ای آن، فرد بایستی حدنصاب قبولی (نمره 60) را کسب نماید.

شهریه دوره:

در دوره‌های خودخوان فراگیر صرفاً با ثبت‌نام و پرداخت شهریه در دوره مورد نظر خود، دسترسی کامل به محتوای آموزشی را خواهد داشت. فراگیر می‌تواند بنابه صلاحدید و نیاز خود جهت دریافت مشاوره از اساتید دانشگاه در آن حوزه خاص، با پرداخت شهریه مورد نظر دسترسی کامل به لینک تالار گفتگو و کلاس‌های رفع اشکال را داشته باشد.

مبلغ هر واحد درسی در دوره‌های پودمانی خودخوان شامل 20% شهریه واحد درسی دوره‌های مقطع کارشناسی رشته‌های بلندمدت دانشگاه متناسب با محل سکونت متقاضیان خواهد بود. همچنین برای فعالسازی لینک تالار گفتگو و 4 جلسه کلاس آنلاین جهت رفع اشکال و ارتباط مستقیم با استاد مربوطه بایستی مبالغ ذیل توسط فراگیر به حساب دانشگاه واریز گردد و پس از آن دسترسی کامل به لینک‌های معرفی شده فراهم خواهد شد.

   • فعالسازی لینک تالار گفتگو: 30% شهریه واحد درسی دوره‌های مقطع کارشناسی رشته‌های بلندمدت دانشگاه متناسب با محل سکونت متقاضیان به ازای هر واحد درسی دوره
   • فعالسازی لینک کلاس آنلاین: 50% شهریه واحد درسی دوره‌های مقطع کارشناسی رشته‌های بلندمدت دانشگاه متناسب با محل سکونت متقاضیان به ازای هر واحد درسی دوره

گواهی پایان دوره:

در پایان دوره‌های دارای شهریه، درصورت موفقیت فراگیر در آزمون‌های مرحله‌ای، پس از تسویه هزینه مربوطه، گواهی پایان دوره الکترونیکی برای وی ارسال خواهد شد.

 

ارتباط با ما

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
+98 25 32114115

شبکه ها دسترسی